Nesený smyk

Smyk je správné a efektivní řešení pro rychlé setí 
Vynikající srovnání povrchu a jemné drcení hrud. Pro nejlepší urovnání pole je smyk opatřen pevným a stavitelným smykovým břitem, které v daném ideálním rozestupu dokážou srovnávat a rozprostírat i velké nerovnosti pozemku.


Ideálně utužené seťové lůžko
Promyšlená návaznost břitů a hřebů bránových dílů, osvědčené hloubkové upěchovávání půdy, obnovuje kapilaritu pro rychlé vzcházení a šetrně vytváří ideální utužené seťové lůžko. 

Výjimečná rychlost předseťové přípravy
Předností stroje je vysoká rychlost pedseťové přípravy, rychlé srovnání hrubé brázdy do stavu važadovaného pro dokonalé setí všech plodin.

Rychlou a šetrnou přípravou pro setí nedochází k zbytečnému uniku životodárné vlhkosti, potřebné pro rychlý start klíčení a růst zasetých rostlin.

Velký pracovní výkon díky vysoké pracovní rychlosti

Kvalitní konstrukce s převratným kopírovacím zařízením ve všech směrech, zaručuje dokonalé kopírováním terénu i při vysoké pracovní rychlosti až 14 km/hod.

Mohutný rám smyku a nosiče brán zajišťuje bezproblémový provoz i pri vysoké praconí rychlosti a značně hrudovatém a náročném pozemku.

Nesený smyk je určen pro zemědělce na rychlou předseťovou přípravu půdy, srovnávání nerovností a drcení hrud. Je vybaven speciálním zařízením umožňujícím stálé kopírování terénu a vysoce kvalitní srovnávání a povrchovou úpravu půdy.

Technický popis

Závěs smyku s kopírovacím systémem 

Závěs smyku vyrábíme přímo na míru podle závěsu traktoru zákazníka, přímo podle používaných kuliček a rozteče ramen traktoru, aby kopírovací zařízení smyku fungovalo co nejlépe a připojování k traktoru bylo pro obsluhu co nejsnadnější a rychlé.

Hydraulické skládání bočních ramen

Třímetrový smyk je pevný /nesložitelný/, ostatní varianty nad 3 m jsou s bočními skládacími rameny.Na složení ramen do přepravní polohy u typů 4 a 5 metrů stačí obsluha traktoru, nebo na přání zákazníka montujeme skládání hydraulické.

Břity smyku

Přední břit je zubatý, stavitelný na táhlech do šesti poloh po 15 stupních. Zadní břit je hladký, přivařený v ideálním sklonu na trubkový rám smyku.

Nosič bránových dílů

Smyk je standardně dodáván s nosicčem brán pro bránové dílce do hmotnosti 34 kg. Pro bránové dílce o hmotnosti 42 kg dodáváme mohutnější a pevnější bránový nosič. Bránový nosič je pevně přivařený k rámu smyku, nebo po dohodě se zákazníkem přišroubovaný pomocí šroubů, aby se dal dle potřeby kdykoliv odmontovat.

 

Nesený SMYK Počet brán Hmotnost cca Traktor
3 m 3 ks 200 kg 20 - 30 kW
 4 m  4 ks 325 kg 30 - 40 kW
5 m 5 ks 425 kg 40 - 50 kW
6 m 6 ks 525 kg 50 - 60 kW
7 m 7 ks 600 kg 60 - 80 kW
MAXI  8 m 8 ks 735 kg 80 - 120 kW
 MAXI  9 m 9 ks 855 kg 120 - 160 kW

Záběr 3m, 4m, 5m, 6m, 7m, 8m, 9m.

Přepravní poloha bez brán  Přepravní poloha s bránami Pracovní poloha

Undefined

There are currently 0 users online.